Category: "Princezna"

Zase ta angličtina

July 28th, 2007
Jelikož doma mluvíme česky, mluví česky i Šárka. Kamarádi-češi co zde také vychovávají potomstvo nás přesvědčovali, že jakmile dítě začne chodit do školky, tak do pár měsíců bude umět anglicky líp než my. To nás samozřejmě navnadilo a týden co týden… more »

Do you speak English? Yes, ale jenom trošku..

March 17th, 2007
Maxipes Fík říkával Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem. Šárka si to vyložila po svém a snad aby nám ukázala, kolik báječných člověků se v ní ukrývá, začala světácky prokládat češtinu anglickými slovíčky. Nejfrekvetovanější výraz vůbec je No!… more »

Noční můry

December 21st, 2006
Miminkům a Michalovi jsem vždycky záviděla klidný spánek. Kdekoli a kdykoli mají příležitost spokojeně si schrupnout, neváhají ani chviličku (pokud jsou samozřejmě najedení a nemaj potíže s prdama). Šárka už do kategorie bezstarostný spáč nepatří. Po… more »

Malé vánoční dilema

December 11th, 2006
Onehdá jsem s jednou kiwiáckou maminkou probírala všechno možné dětmi počínaje, přes počasí, domácnost, krocany, příbuzenstvo a došlo i na vánoce. Neodpustila jsem si uštěpačnou otázku, proč jim tady nosí dárky Santa zabalený od hlavy až k patě v… more »

Dva roky

July 26th, 2006
Šárce jsou dva roky. Pod záminkou pořádné oslavy jejích narozenin jsem konečně prosadil dvě atrakce po kterých už jsem několik měsíců toužil. Tedy chci říct ... po kterých Šárka toužila! Stačilo jí naučit že jediná správná odpověď na otázku "co chceš… more »

Příprava na budoucí povolání

July 14th, 2005
Nedávno jsme si se Šárkou povídaly o různých řemeslech, kdo kde pracuje a co to obnáší. Strašně ji zklamalo, že neexisuje cucač kolíčků a pomalu se začala smiřovat s faktem, že bude muset v životě dělat něco jiného. Od malička ji fascinuje počítač.… more »

Přestavujeme byt

July 5th, 2005
Poslední dobou se u nás dějou velké věci. Přestavujeme byt. A jelikož jsme se ještě neshodli na nejoptimálnějším řešení, vypadá to u nás každý den jinak. Křeslo bývá v rohu u počítače, ale dobře se vyjímá i u okna nebo uprostřed místnosti. Stolek… more »

Šárka a batole? Omyl, velká holka!

June 17th, 2005
Včera se princezna rozhodla, že opět trochu pohne se svým vývojem. A povedlo se jí to náramně! Začala chodit. Nemyslím tím ale ty první nesmělé krůčky kolem nábytku nebo s mámou za ruku, které končívaly kecnutím na zem. To ne, ty už máme pár týdnů za… more »

Vy máte ale hezkého chlapečka!

June 7th, 2005
Úterky v Plunketu jsou "hrací dny". Od půl desáté se tu schází maminky se svými ratolestmi, aby si užily trochu společnosti, popovídaly si a pochlubily se se svým dítkem ostatním. I já se se Šárkou ráda vytáhnu, takže jsem dnes dorazila také. Přišly… more »