Category: "Tak různě"

How to speak New Zillund

February 27th, 2009
O tom, že kiwiácká mluva má k angličtině poměrně daleko už jsem psal. Pokud se sem přece jen chystáte, i přes nebezpečí že se s místními nedomluvíte, vemte si do kapsy tahák... more »

Cyklón - přežili jsme :-)

July 31st, 2008
Kolegové co bydlí blízko u moře v pondělí popisovali řádění živlů jako violent storm. Jiní, kteří bydlí v okolí Whangarei pak rovnou jako konec světa. Někteří unikli smrti o míň než vlásek: flash video, ostatní možná stále vynášejí vodu ze sklepa:… more »

Cyklón

July 25th, 2008
Na Nový Zéland se jezdí mimo jiné proto, abyste zažili věci na které v česku nenarazíte. Například originální Bungy jumping, zemětřesení, skok ze Sky Toweru, nebo (sub-)tropický cyklón. Ten možná znáte spíš pod jménem Hurikán, Tajfun nebo Uragán,… more »

Día's a čía

April 18th, 2008
Vítejte ve fungl novém multimediálním dílu nepravidelného zpravodaje ze života u protinožců. Tentokrát si povíme něco málo o kiwi-english. Na přepis výslovnosti tu budu používat českou abecedu, protože ty linguistické klikyháky psát neumím, takže… more »

Koupelna II

April 13th, 2008
Rekonstrukce koupelny zdárně pokračuje. Samozřejmě jsem mohl mít všechno bez problémů hotové za těch 14 dní dovolené, jak bylo původně plánováno, ale byla by škoda si to pořádně neužít když mě kutění tak baví! Takže to schválně zdržuju a protahuju… more »

Koupelna

March 22nd, 2008
Vlastnictví baráčku s sebou přináší spoustu radostí: placení hypotéky a všemožných poplatků, dobrý pocit když ceny nemovitostí letí vzhůru (už aby začaly), možnost přetvořit si dům nebo zahradu podle vlastního vkusu (což v pronajatém nelze) a nutnost… more »

Tři roky

February 21st, 2008
Dneska jsou to přesně tři roky a jeden měsíc od chvíle kdy jsem opustil rodnou hroudu, rodiče a kamarády a přistál v Aucklandu. (Jitčino a Šárčino výročí přijde zhruba za dva týdny). Jelikož jsme před odjezdem slibovali že vízum máme na tři roky, na… more »

Truck truck truck

January 12th, 2008
Řídit náklaďák je snem každého muže. Šofér může bejt chlupatej a neholenej, může si v kabině smrdět a prdět a nikdo se na něj netváří pohoršeně a ještě má pod palcem obrovský čoudící rachotící bourák. Prostě ideální profese. Kdo by se nechtěl alespoň… more »

Zase ta angličtina

July 28th, 2007
Jelikož doma mluvíme česky, mluví česky i Šárka. Kamarádi-češi co zde také vychovávají potomstvo nás přesvědčovali, že jakmile dítě začne chodit do školky, tak do pár měsíců bude umět anglicky líp než my. To nás samozřejmě navnadilo a týden co týden… more »

Přebacilováno

July 7th, 2007
Začalo to v květnu. Nejdřív kašel, rýma, horečka a pak se to s náma táhlo. Přišla šestá dětská nemoc, průjem a znova kašel, rýma.. Dobrá zásobárna bacilů je školka, odkud si Šárka vždycky poctivě donese jeden exemplář (propásla snad jen vši),… more »