Category: "Povídání o všem"

Přebacilováno

July 7th, 2007
Začalo to v květnu. Nejdřív kašel, rýma, horečka a pak se to s náma táhlo. Přišla šestá dětská nemoc, průjem a znova kašel, rýma.. Dobrá zásobárna bacilů je školka, odkud si Šárka vždycky poctivě donese jeden exemplář (propásla snad jen vši),… more »

O marné snaze vykrmit rodinu

April 4th, 2007
Poslední dobou trávím veškerý svůj volný čas ponořená až po uši v nejrůznějších kuchařkách a receptech. Ne že bych byla nějaká nadšená hospodyňka. To jsem nebyla nikdy a bohužel už asi nebudu, ale dohnaly mě k tomu okolnosti. Michal si v rámci… more »

Jak zkrotit dravou noční šelmu

December 27th, 2006
V noci slyšel podivný šelest. Myslel, že se mu to jen zdá. Po chvíli se to objevilo znovu, tentokrát zřetelněji. Tichounké našlapování. Po bytě se procházel tygr usurijský. Nejdřív chtěl nepřítele zaskočit, vyděsit. Vyrazil proti němu nahý, tak jak… more »

Čtení pro závistivce aneb Cizí neštěstí vždycky potěší!

February 16th, 2006
Po přečtení posledních článků leckdo nabyl dojmu, že se tu máme jak prasata v žitě. O Michala se zaměstnavatelé jen perou, uvažujem o stěhování do Austrálie, Šárka roste do krásy a k tomu všemu tu máme nádherné počasí a na pláži jsme pečení vaření. A to… more »

Nějak se nám to komplikuje...

February 7th, 2006
Dnes je tomu přesně týden, co je Michal oficiálně nezaměstnaný. Rodiče nás děsili už od počátku prosince, jak bude hledání práce ukrutně náročné a psychicky vyčerpávající. Celou dobu se nám snažili naznačit, že jestli ještě nejsme ve stresu, tak je… more »

Jak se spolehlivě vyhnout nudě II.

January 18th, 2006
Fakt, že se s Michalem nikdy nebudu nudit už vím dávno. Vlastně proto jsem s ním taky začala chodit. Sbalil mě na roličku toaletního papíru, na první společné večeři v restauraci mi na tuhou svíčkovou galantně půjčil svůj švýcarský nůž a když mě rok… more »

Jak jsme se nenudili

January 6th, 2006
Poslední dobou to tu začínalo být pěkně stereotypní. Občas nějaká návštěva, semtam zoo, pravidelné nákupy, jednou za čas malý výlet, zkrátka nic nového převratného. Až v polovině prosince to tu začalo správně žít! Přijeli mi totiž rodiče :) Nejvíc… more »

Tvořím, stříhám, lepím, maluju...

November 16th, 2005
Můj milý deníčku, v poslední době Tě nepekně zanedbávám... Každou volnou chvilku teď trávím zavalená haldou barevných papírů, barviček, ulepená a s nůžkama v ruce. Já totiž tvořím! Původní záměr byl trochu zvelebit byt a udělat něco pěkného pro… more »

Ženská za volantem? Katastrofa!

November 11th, 2005
Až do včerejška bych se hádala, že hláška Ženská za volantem = hotová pohromada je jen sexistický blábol. Dnes už ne. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že na tom něco pravdy bude... Hluboce se stydím, ale přiznávám se. Ano, včera jsem byla postrachem… more »

Syčáci leváci aneb Patálie s řízením

September 24th, 2005
Kdysi dávno se prý všude jezdilo vlevo. Důvod byl prostý. Když proti sobě jeli dva znepřátelení chlapící praváci, mohli rovnou za jízdy tasit, protivníka propíchnout kordem a klidně pokračovat v cestě, aniž by se zdržovali zastavováním. Já rozhodně… more »