Category: "Pískoviště"

Bundle of Joy potřetí

September 19th, 2008
Už to asi víte, ale kdyby ne, tak vězte — máme Adama. Tak jako si někteří lidé každé dva roky pořizují nové auto nebo novou milenku, tak my si pořizujeme nové a nové potomky. Adam je Ludvig jak se patří, takže jsme k jeho porodu málem přijeli… more »

O bezedné lahvičce

January 2nd, 2008
Milé děti, poslechněte si pohádku o bezedné lahvičce... Byl jednou jeden Oskar, který vysedával na nočníku a měl dlouhou chvíli. Nudil se. Chvíli se tahal za pindíka, ale nebylo to ono. V tom mu padl zrak na sestřinu panenku. Už dlouho ho štvala.… more »

Malé vánoční dilema

December 11th, 2006
Onehdá jsem s jednou kiwiáckou maminkou probírala všechno možné dětmi počínaje, přes počasí, domácnost, krocany, příbuzenstvo a došlo i na vánoce. Neodpustila jsem si uštěpačnou otázku, proč jim tady nosí dárky Santa zabalený od hlavy až k patě v… more »

Máme Oskara!

October 8th, 2006
Já vím, měl jsem to napsat už dávno, ale znáte to - přes den pracuju a po nocích X-krát přenáším novorozence na kojení k mamince a zase zpátky do dětské postýlky, protože hele vole Oskare v naší posteli je místo jen pro jednoho chlapa! Takže k věci -… more »

Jména

August 27th, 2006
Kulda už se do Jitky skoro nevejde, takže je na čase začít mu vybírat nějaké úderné jméno. Novozélandské úřady sice žádná omezení na jméno dítěte nekladou, ale takový sadisti abychom ho oficiálně pojmenovali Kulda nebudeme. I když vlastně proč ne? Můj… more »

Kulda 1. vs. Kulda 2. aneb Jak si užívám druhé těhotenství

August 27th, 2006
Kulda 1 byl čistě Michalův nápad. Moje argumenty, že máme na děti spoustu času a že ve mně ještě žádný biologický hodiny netikaj, nebral moc vážně a jednoduše mě ukecal. Nakonec jsem souhlasila jen díky přesvědčení, že nám to chvíli potrvá, budem se… more »

První ultrazvuk

April 12th, 2006
Jitčina midwife nejspíš doktory bytostně nesnáší a snad i zlomenou nohu by radši léčila odvarem z muších křídel než aby šla na pohotovost. Přesto se po soustředéném nátlaku uvolila Jitku objednat na ultrazvuk. Hurá, poprvé uvidíme Kuldu! V den D jsem se… more »

Do porodnice nikdy!

March 31st, 2006
V době kdy kiwiácké nastávající maminky už dávno trénují kontrakce a správné dýchání ve všemožných předporodních kurzech si Jitka konečně našla midwife a dala si s ní první schůzku. Na Zélandu se porody neberou moc vážně - většina dětí se tu rodí jen za… more »

Mezimanželka

February 26th, 2006
Jitka je sice těhotná teprve podruhý ale tváří se jako matka klanu pro kterou je těhotenství a porod denním chlebem. Když jsme zjistili že čekáme prvního Kuldu, tedy Šárku, tak Jitka hned oběhla všechny doktory v Praze, v sedmém týdnu už měla první… more »

Uděláme si Ježíška?

January 19th, 2006
Šárka roste jako z vody a už dávno není miminkem. Spíš batoletem. Nebo ještě přesněji choďuletem. Už je to samostatná osobnost která dokáže svět kolem sebe ovládat pomocí Nenenene nebo, řidčeji, Jojojo. Když jí nebaví obyčejné nošení poručí si Hop a… more »