Category: "Cestování"

Taupo a Huka Falls

October 5th, 2007
Z Wai-o-tapu jsme dorazili do Taupa za soumraku, takže jsme se jen zabydleli u Nanette v domečku, roztopili na krb až to hučelo a šli spát. Město Taupo leží na okraji jezera Lake Taupo které je v podstatě kráterem sopky vybouchlé před zhruba 26… more »

Wai-o-tapu

September 16th, 2007
Třetího dne naší dovolené jsme opustili Rotoruu a odjeli směrem na Taupo. Tam nás čekal tou dobou opuštěný a zazimovaný dům Jitčiny kamarádky, která nám nabídla že tam můžeme úplně zadarmo bydlet. Z Rotoruy do Taupa je to jen asi 80km, takže jsme se… more »

Te Wairoa - Pohřbená Vesnice

September 4th, 2007
Abychom ze sebe vyvětrali Rotoruiský sírový smrad, odjeli jsme ještě odpoledne do Buried Village, vesnice kterou v roce 1886 zavalilo bahno, popel a kamení z erupce několik kilometrů vzdálené sopky Mt Tarawera. Hned u vstupu je malé muzeum kterým nás… more »

Rotorua

August 9th, 2007
Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, neleží rybníček Brčálník, ale město Rotorua. Druhý den naší dovolené jsme začali právě tam. (první den je tady) Rotorua je známá tím, že smrdí. Už když jsme přijížděli do hotelu, tak jsem čekal kdy to… more »

Vodolená

August 6th, 2007
Minulý týden jsme byli na skutečné, opravdové, nefalšované dovolené. Sice jsem se Jitku snažil přesvědčit že na dovolené jsme už dva a půl roku, protože lidi přece jezdí na dovolenou svých snů na Nový Zéland a my přece jsme na Novém Zélandu, takže z… more »

Velikonoční výlet na Tawharanui

April 19th, 2007
Minulé velikonoce jsme se poctivě drželi tradice, barvily vajíčka a Michal nás se Šárkou řádně vyšlehal podomácku vyrobenou pomlázkou.Letos jsme se na to vykašlali. Stejně by bylo těžké princezně vysvětlovat, proč jí tatínek jednou do roka pro její… more »

Sky Tower

August 6th, 2006
Navštívit Auckland a nepodívat se na něj z ptačí perspektivy Sky Toweru je jak ... (sem přijde nějaké veselé přirovnání). Je to nejvyšší stavba jižní polokoule (328 metrů), jedna z mála dominant Aucklandu, navíc je to střed města - na mojí automapě jsou… more »

Jede jede mašinka, kouří se jí z komínka

July 26th, 2006
Druhý den bouřlivých narozeninových oslav, tedy v neděli, jsme vyrazili do jižního Aucklandu na Manukau Live Steamers - miniaturní vláčky. Z obrázků jsem věděl že jsou to repliky parních lokomotiv, ale že jsou skutečně funkční, že se v nich topí… more »

Dra-čí Tai-či

July 17th, 2006
Při drakiádě zbyl čas i na duchovní cvičení. Vynalezli jsme novou odnož čínského Tai-či interně nazvanou Dra-čí Tai-či. more »

Létající tučňáci

July 17th, 2006
Pláž Piha je jednou z místních atrakcí, takže je pro každého návštěvníka Aucklandu skoro povinnost tam alespoň jednou zavítat. Tentokrát přišla řada na mojí maminku - ať si je třeba zima a prší, na Pihu se podívat musí a basta! A že zima byla. Ale… more »