Category: "CS Club"

Mikuláš v létě, neboli Géjzo póóóď!

December 7th, 2005
O víkendu přišel na Long Bay Beach pravý československý Mikuláš s andělem a čertem. Nebylo to sice úplně jako v Česku - Mikuláš přece nechodívá začátkem léta ve třiceti stupňovém vedru v pantoflích po pláži - ale to jsou jen nepodstatné detaily.… more »

Na sopce

August 30th, 2005
(Nejdřív si přečtěte první díl, pokud jste to ještě neudělali...) Do Ohakune jsme dorazili kolem třetí odpoledne a vydali se hledat hotýlek Station Lodge. Věděli jsme že má být kousek od nádraží, ale že to je hned ten nejbližší barák jsme zjistili až… more »

Na horu!

August 24th, 2005
Vlastně na sopku! Je půlka srpna, zima v plném proudu, nejvyšší čas vydat se na hory. Jelikož lyžovat už jsem nebyl alespoň tři roky, přišla mi vhod jedna z akcí aucklandského Česko-slovenského klubu - víkend ve vesničce Ohakune, kousek od lyžařského… more »

Česko-slovenský klub

August 24th, 2005
Když jsem se někdy kolem března dozvěděl, že v Aucklandu existuje jakýsi Česko-slovenský klub, představil jsem si tlupu starců a stařen nad hrobem, kteří se pravidelně párkrát do měsíce sejdou v klubovně ověšené českými vlajkami, za zvuku polky tam… more »