Category: "Pracování"

Za prací na NZ

July 21st, 2008
V průměru půl krát týdně dostávám mail kde se pisatel ptá jak se nejlíp vydat za prací na Nový Zéland. Ne že bych si s vámi, pánové a dámy, nerad psal. Ale ještě radši vám něco nakreslím... Takže šmejděte prstem po grafu,… more »

Všechno je (opět) jinak

April 1st, 2006
Když jsem nastupoval do nové firmy, věděl jsem že budu "pronajímán" na projekty dalším firmám jako drahá pracovní síla, takzvaný konzultant. První měsíc jsem strávil u internetového providera TelstraClear, další projekt jsem dělal pro Vodafone, pak… more »

Chystejte chléb se solí

March 14th, 2006
... brzo pojedeme domů. Noviny jsou teď plné jakéhosi Penfolda z Jižní Afriky (SA), který zapoměl imigračním úřadům (NZIS) včas oznámit, že změnil zaměstnání a přestěhoval se z Whangarei do Aucklandu. Úředníci se za to na něj naštvali, zrušili mu… more »

Jak jsem se stal nezaměstnaným a zase zaměstnaným

February 14th, 2006
Vzhledem k množícím se dotazům typu "seš ještě nezaměstnanej?" a "kdy se vracíte domů?" tady máte malé shrnutí posledních pár týdnů... Poté, co mi druhá největší novozélandská firma pohlcující naší malou firmičku opakovaně a celkem věrohodně… more »

Nějak se nám to komplikuje...

February 7th, 2006
Dnes je tomu přesně týden, co je Michal oficiálně nezaměstnaný. Rodiče nás děsili už od počátku prosince, jak bude hledání práce ukrutně náročné a psychicky vyčerpávající. Celou dobu se nám snažili naznačit, že jestli ještě nejsme ve stresu, tak je… more »

Máš padáka! Přejeme pěkné vánoce.

December 22nd, 2005
Naši chlebodárci z Gen-i se konečně dohodli kdo ze sedmi lidí zůstane v budoucím OpenSource teamu a kdo bude odejit. Dnes, poslední den před 17 denním vánočním volnem tři z nás dostali pod stromeček obálku s výpovědí pro nadbytečnost ke konci ledna.… more »

Disestablished

December 5th, 2005
Úpadek naší firmy zdárně pokračuje. Před pár měsíci naší mateřské firmě Gen-i/TelecomNZ došlo, že pokud nechce naší měsíční sekeru v hodnotě zhruba 100 tisíc dolarů platit věčně, bude potřeba provést nějaké změny. Restrukturalizaci. Gen-i je velká… more »

Odcházíš?

October 30th, 2005
Od posledního článku o naší podivuhodné firmě už uběhly tři měsíce, takže je čas napsat co je u nás od té doby nového. Nepochybuju že jste už dávno všechny drby zapoměli, takže to ve stručnosti vezmu od začátku. Jsme malá firma Asterisk (cca 15 lidí)… more »

0% Dastych, 0% binary.division, 100% RHCE

September 8th, 2005
Po víc než třech letech práce v SUSE a půl roce stráveném ve firmě prosazující Debian se ze mě stal RedHat Certified Engineer. To jsem fakt nečekal! Upozornění pro náhodné kolemjdoucí: tomuhle článku asi nebudete rozumět, ale nic si z toho nedělejte… more »

Registrace

July 28th, 2005
Jelikož není moc chytré psát na internet pravdivě o šéfech, dodavatelích nebo zákaznících, rozhodl jsem se některé články udělat viditelné jen pro registrované čtenáře. Takže pokud si chcete přečíst všechno, budete se muset zaregistrovat, sorry. Třeba… more »