Category: "Přípravy"

Občan Oskar ... ?

March 25th, 2007
Kamarádi a příbuzní se nás často ptají kdy přijedeme do Česka, ať už nadobro, nebo alespoň na dovolenou. Nepřijedeme. Tedy jednou možná ano, ale hned tak to nebude. Kdybychom žili dva měsíce o chlebu a o vodě, snad bychom i na letenky našetřili (ovšem… more »

Novoroční dárek od byrokratů

December 31st, 2004
Nakonec to vypadá, že Šárčina fotka a její lékařská zpráva s perlami typu: Present occupation: fully breastfed child Occupation in NZ: the same na byrokraty zapůsobily a vízum jí nakonec dali. Bohužel je to jen Visitor visa, takže jak píšou v… more »

Vánoční dárek od byrokratů

December 22nd, 2004
Dneska mi volal človíček z NZIS a jako v každém "správném" vtipu mi oznámil dvě zprávy - dobrou a špatnou. Dobrá je, že mě i Jitce vízum schválili. Špatná je, že Šárka asi bude muset zůstat doma, protože její žádost zamítli, jelikož jsme nedodali její… more »

Imigrační byrokrati

December 9th, 2004
Tak se nám to pěkně komplikuje. Úředníci NZIS London se rozhodli, že Employer supplementary form (ESF) nestačí a že je potřeba ještě job offer a job contract. Samozřejmě že v ESF je napsáno to stejný jako v pracovní smlouvě, tedy název pozice, náplň… more »

Náš osud je v rukách UPS

November 30th, 2004
Před pár minutami si kurýr UPS odvezl naše formuláře, fotky, pasy a vůbec všechny doklady pro NZIS. Jestli se někde vybourá nebo to ztratí, tak nikam nepojedeme... Track it here more »

Pasové fotky

November 26th, 2004
K žádosti o vízum je pochopitelně potřeba přiložit pasovou fotografii. A o vízum žádá i Šárka :) more »

Employer supplementary form

November 25th, 2004
K žádosti o pracovní vízum je potřeba přiložit i formulář vyplněný budoucím zaměstnavatelem, tzv. Employer supplementary form. Kromě obvyklých údajů v něm zaměstnavatel uvádí nabízený plat, délku prázdnin (jen 3 týdny... buééé), proč chce zaměstnat… more »

Honba za vízem

November 17th, 2004
No príma, takže mám práci na Novém Zélandu. Ovšem než se tam vypravíme, tak budeme muset získat pracovní víza... more »

A tu náhle ...

October 20th, 2004
Uplynuly tři roky a Nic Bellamy se znovu ozval. Určitě už dávno zapomněl, že jsem si před lety psali, takže mi nenabízel práci. Pouze mi poslal opravu pro jeden můj program. Bellamy, Bellamy … když jsem si všimnul, že je z Nového Zélandu, hned… more »

Bylo nebylo ...

December 5th, 2001
Je rok 2001 a hledám si práci. Ne že bych měl něco proti Česku nebo Evropě, ale přece si jen tak ze sportu prohlížím příspěvky v diskuzní skupině Novozélandských Linuxáků a na pár adres posílám svůj životopis. Co kdyby…? more »