Category: "Auckland"

Cyklón - přežili jsme :-)

July 31st, 2008
Kolegové co bydlí blízko u moře v pondělí popisovali řádění živlů jako violent storm. Jiní, kteří bydlí v okolí Whangarei pak rovnou jako konec světa. Někteří unikli smrti o míň než vlásek: flash video, ostatní možná stále vynášejí vodu ze sklepa:… more »

Cyklón

July 25th, 2008
Na Nový Zéland se jezdí mimo jiné proto, abyste zažili věci na které v česku nenarazíte. Například originální Bungy jumping, zemětřesení, skok ze Sky Toweru, nebo (sub-)tropický cyklón. Ten možná znáte spíš pod jménem Hurikán, Tajfun nebo Uragán,… more »

Koupelna II

April 13th, 2008
Rekonstrukce koupelny zdárně pokračuje. Samozřejmě jsem mohl mít všechno bez problémů hotové za těch 14 dní dovolené, jak bylo původně plánováno, ale byla by škoda si to pořádně neužít když mě kutění tak baví! Takže to schválně zdržuju a protahuju… more »

Koupelna

March 22nd, 2008
Vlastnictví baráčku s sebou přináší spoustu radostí: placení hypotéky a všemožných poplatků, dobrý pocit když ceny nemovitostí letí vzhůru (už aby začaly), možnost přetvořit si dům nebo zahradu podle vlastního vkusu (což v pronajatém nelze) a nutnost… more »

Te Reo Māori

December 11th, 2007
Možná víte že obyvatelé Nového Zélandu se v zásadě dělí na Maory, Kiwi a imigranty. Imigranti tady v Aucklandu už dávno nejsou jen nepatrnou menšinou. Podle posledního sčítání lidí se 37% aucklanďanů narodilo v zahraničí. Představte si že jdete v… more »

Bydlíme ve vlastním

December 8th, 2007
Ne že bychom už dva měsíce neměli žádné novinky když sem nic nepíšeme. Naopak. Novinky máme hned dvě. A jsou to meganovinky. Takže popořadě... Koupili jsme si barák Povídání bude trochu obsažnější, ať víte do co vás čeká, až se rozhodnete na zélandu… more »

Boobs on Bikes 2007

August 23rd, 2007
Včera Aucklandem projela kolona prsatých nahatic na autech a motorkách jako předvoj a lákadlo na každoroční velerh Erotica Expo. Je to poněkud kontroverzní akce ze které má pokrytecké pupínky hlavně Aucklandský primátor Dick Hubbard. Minulý rok… more »

Aurora a Královna Marie druhá

March 8th, 2007
Když nám na základní škole nám soudružky učitelky vyprávěly o Velké Říjnové Socialistické Revoluci, zmínily i loď zvanou Aurora. Nikdy jsem jí na vlastní oči neviděl. Tedy až do předminulého víkendu: Nechápu proč se ruští dělníci nevykašlali na… more »

Pavoučí štěstí

February 11th, 2007
Že pavouci nosi štěstí se všeobecně ví. A kdo pavouky něžně nevyhání ale naopak krutě morduje je neřád a necita. Taky jsem býval řád a cita a celkem mi žádný hmyz v domě nevadil. Pravda, před časem jsem chemicky vyhubil asi milion mravenců kteří na mě… more »

Sky Tower

August 6th, 2006
Navštívit Auckland a nepodívat se na něj z ptačí perspektivy Sky Toweru je jak ... (sem přijde nějaké veselé přirovnání). Je to nejvyšší stavba jižní polokoule (328 metrů), jedna z mála dominant Aucklandu, navíc je to střed města - na mojí automapě jsou… more »